Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Haberler

Edebiyat Atölyesi Dergisi 7. Sayı Çıktı

Çıktığı ilk günden itibaren yazıya gönül verenler için kılavuz olma işlevini üstlenen 3 ayda bir yayımlanan Edebiyat Atölyesi Dergisi’nin yeni sayısı raflardaki yerini aldı. Yazıya dair zengin içeriklerin ve bilgilerin yer aldığı derginin bahar sayısının kapak konusu ‘Öneriler ve örneklerle Çocuklar için Yazmak’ oldu.

Edebiyat Atölyesi Dergisi 6. Sayı Çıkıyor

Çıktığı ilk günden itibaren yazıya gönül verenler için kılavuz olma işlevini üstlenen 3 ayda bir yayımlanan Edebiyat Atölyesi Dergisi’nin yeni sayısı Aralık ayının ilk haftası raflarda olacak. Yazıya dair zengin içeriklerin ve bilgilerin yer aldığı derginin kış sayısının kapak konusu ‘Oğuz Atay ile Bilinç Akışı Tekniği’ oldu. Oğuz Atay’ın edebi kimliği hakkında bilgiler ile bilinç akışı tekniğinin hem Türk hem dünya edebiyatından örneklerinin yer aldığı 6. Sayıda yazmaya dair birçok söyleşi ve yazı da bulunuyor.

Başka Oyun Yok çıktı

Arzu Armağan Akkanatlı’nın ilk öykü kitabı, Başka Oyun Yok  Yegane Kitap etiketiyle çıktı. Sokakta oynadığımız tertemiz oyunlardan hayat kavgasında birbirimizi sobelediğimiz günlere, emektar kadınların gündüz düşlerinden hayatta kalmak için özgeçmişleri ile geleceklerini arayanlara… Arzu Armağan Akkanatlı ilk öykü kitabında, adeta çocukluğumuzun o güzel şarkılarının sesini öykülere yansıtıyor.

Edebiyat Atölyesi Dergisi 5. sayısıyla
raflardaki yerini aldı

Sayfalarının yarısını yeni yazarların yazılarına açıp onları yayın kurulundaki yazarlarla değerlendiren Edebiyat Atölyesi Dergisi 1. Yıl Özel Sayısı’nda iki dosyayla okurlarının karşısına çıkıyor. Derginin okurları için hazırladığı dosyalardan ilki ‘Yazarlar eserlerini nasıl yazıyorlar?’ diğeri ise ‘Tarihi romanlardan örneklerle Kurtuluş Savaşı Edebiyatı’.

Bir İhtimal Öyküler çıktı

Hakan Dağdeviren’in ilk öykü kitabı, Bir İhtimal Öyküler Yegane Kitap etiketiyle çıktı. Renklerle bezenmiş duygular, izafiyetin çılgın gelgitleri, olasılıkların içinde kaybolmuş hayatlar… Hakan Dağdeviren üç bölümde kurduğu bu ilk öykü kitabında okuru yüce bir kavganın güzelliğinden, imkânsız aşklara, savaşın karanlığından sabahın sarı sıcak aydınlığına sürüklüyor. Hikâyenin gücünü hissedeceğiniz bir kitap.

Böcüklü Kitap çıktı

Ceren Atasoy’un ilk çocuk kitabı, Böcüklü Kitap Yegane Kitap etiketiyle çıktı. Merve Uygan’ın resimlediği Böcüklü Kitap, sevimli böceklerin keyifli maceralarını bizlere sunuyor. 

Edebiyat Atölyesi editörden yazısı - Barış
İnce

Hepimiz şiirden geldik, şiire döneceğiz. Edebiyatın özündeki ince işçiliğin ihmal edildiği, sözcüklerdeki yoğunluğun yerini hezeyanın aldığı bu dönem de kapanacak. Her anlamda çürüyen bir dönemde edebiyatımızın da bu çürümeden payını alması zordu ancak bu kez karanlık uzun sürdü ve günün doğması yakın.

Geçmiş Muayene İstasyonu çıktı

Neslihan Yiğitler, ilk öykü kitabı Geçmiş Muayene İstasyonu’nda, zamanın parçaladığı insan hikâyelerini cam kırıklarının arasından bulup çıkarıyor. Her bir öykü, farklı tarihlerin farklı hayatlara tuttuğu birer ayna işlevi görüyor. Yiğitler’in ilk öykü kitabı Geçmiş Muayene İstasyonu, her durağında başka bir yolculuğu müjdeliyor.

Edebiyat Atölyesi Dergisi çıktı

Üç aylık Edebiyat Atölyesi Dergisi 1 Eylül 2020’de güz sayısı ile yayın hayatına başladı. Sayfalarının yarısını yeni yazarların yazılarına açıp onları yayın kurulundaki yazarlarla değerlendiren Edebiyat Atölyesi Dergisi’nin ayın Yönetmenliğini Barış İnce yapıyor.

Kapat